Ételek és italok a strandon cukorbetegség és inzulinrezisztencia esetén
Lángos, palacsinta, hekk? Melyik strandétel fogyasztható, ha cukorbeteg vagy inzulinrezisztens az ember?
Karácsony, kímélő üzemmódban – tippek nem csak cukorbetegeknek
Soltész Erzsébet dietetikus szakíró tanácsai alapján karácsonykor is megtalálhatja az arany középutat minden cukorbeteg. A felelőtlen dőzsölés nem, de egy kis lazítás engedélyezett!
Nassolás cukorbetegként vagy inzulinrezisztensként
Mivel emberek vagyunk, imádunk nassolni, akkor is, ha cukorbetegek vagy inzulinrezisztensek vagyunk, ezért most a nassolás lesz a téma. Olvassa el Cseh Tamás véleményét és javaslatait!
A sport hatása a vércukorszintre
Vajon cukorbetegként vagy inzulinrezisztensként sportolhatunk-e? Milyen hatással van a mozgás a vércukorszintre: emeli vagy csökkenti rövid és hosszú távon?
Melyek a jó zsírforrások?
Alapvetően 3 tápanyagcsoport az, amire leginkább figyelnie kell, a fehérje, a zsír és a szénhidrát mennyiségére, arányára és minőségére. Cseh Tamás most a zsírokról fogja megosztani tapasztalatait.
Szénhidrátforrások – melyek a jók és a rosszak?
Alapvetően három tápanyagcsoport az, amire leginkább figyelnie kell, a fehérje, a zsír és a szénhidrát mennyiségére, arányára és minőségére. Cukorbetegként mire kell figyelnie a szénhidrátokkal kapcsolatban?
Mik a legjobb fehérjeforrások?
A fehérje nemcsak azért fontos, mert a testünk építőkockáit tartalmazza, de a cukorbeteg és inzulinrezisztens étrendben nagyon jó kalóriaforrás. De milyen élelmiszerekben találjuk a legtöbb fehérjét?
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- Következő »