Fehér akácvirágos teakeverék (Reflux tea)

Kapható a Györgytea webáruházban

Fehér akácvirágos teakeverék

A gyomorsavtúltengés vagy másként reflux kellemetlen betegség, ami rontja az életminőséget. Reggelente rossz szájízzel ébred a beteg, néha az éjszakai pihenést is zavarja a torokkaparás. Napközben szintén zavaró a maró érzés a szájban, torokban.

Gyomorégés, diszkomfortérzés jelentkezik egy-egy étkezés után. Hosszabb betegség esetén torokgyulladást, hangszalag-gyulladást, súlyosabb esetben nyelőcsőfekélyt okoz.

Kialakulásának oka lehet a stressz, szorongás, idegesség, de kiválthatják egyes gyógyszerek, vegyszerek is.

Refluxra általában savcsökkentő gyógyszereket ír fel az orvos, de természetes módszerekkel, elsősorban gyógynövényekkel – pl. fehér akácvirággal, fehér árvacsalánnal, cickafarkfűvel – segíthetjük a terápiát.

Ezek a szárított gyógynövények kerültek egymás mellé a Györgytea legújabb termékében, a Fehér akácvirágos teakeverékben, mivel jól keverhetők, és így hatásuk összeadódik.

Elkészítése

Egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzon le, majd 15 perc után szűrje le. Ne használjon fémszűrőt.

Fogyasztása

Napi egy csészével az esti órákban fogyassza, lehetőleg ízesítés nélkül. Kúraszerűen, a panaszok megszűnéséig iható. A fekvő testhelyzet ront az állapoton, mivel a gyomorsav így könnyebben vissza tud folyni a nyelőcsőbe, reggelre ezért rosszabb a közérzet. Emiatt is ajánljuk a teát este meginni. Az akácvirág és az orbáncfű is stresszoldó hatású, segíti a nyugodt alvást.

Ellenjavallat

Terhesség, szoptatás alatt, valamint gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott.

A fehér akácvirág gyomorsavcsökkentő tulajdonsága miatt sikerrel alkalmazható a reflux betegségre.

Hasonló hatású gyógynövény a fehér árvacsalán, mely szintén savcsökkentő hatása miatt került bele a keverékbe. A cickafarkfű ugyancsak rendelkezik ezzel a tulajdonsággal.

Az orbáncfű nyugtató, stresszoldó hatású, tehát segíti a gyorsabb gyógyulást.

Vannak más gyomorsavcsökkentő módszerek is. A szervezetbe bevitt lúgosító anyagok javíthatják a beteg közérzetét. Lúgosító hatású a szódabikarbóna, az almaecet, és bármilyen furcsa, a citromlé is. A lereszelt, nyers krumpli kinyomott leve is ajánlott ebből a célból. Ezeket felváltva vagy egyszerre is lehet fogyasztani.

Segít az is, ha a megemelt párnán, félig ülve alszik a beteg, így kevesebb esély van a sav visszafolyására. A reggeli gargarizálás langyos sós vízzel fertőtlenít, gyulladást csökkent a szájban és a torokban.

 

Fotó: Farkas Vivien

Összetevők

fehér akácvirág (40%), fehér árvacsalán hajtás, orbáncfű virágos hajtás, cickafark virágos hajtás

Galéria