Egyedi teák

Herbamix válogatás

Gyuri bácsi nyolc kedvenc gyógynövénye egy szép, ízléses kartondobozban, gyógynövénygrafikákkal illusztrált kis csomagokba rejtve.

Apróbojtorján

Az apróbojtorján gyógynövény (Agrimonia eupatoria) legismertebb felhasználási területe a népgyógyászatban a máj és az epe működésének szabályozása.

Bodzavirág

A fekete bodza gyógynövényt (Sambucus nigra) a népgyógyászat főleg vizelethajtásnál és megfázás esetén alkalmazza.

Cickafark

A cickafark gyógynövényt (Achillea spp.) a népgyógyászat elősorban görcsoldásra, menstruációs zavarok esetén alkalmazza.

Citromfűlevél

A citromfű gyógynövény (Melissa officinalis) legismertebb felhasználási területe a népgyógyászatban a nyugtatás és a stresszoldás.

Csalánlevél

A nagy csalán gyógynövényt (Urtica dioica) a népgyógyászat elsősorban vizelethajtásra, reuma, köszvény, prosztata probléma esetén alkalmazza.

Csipkebogyó hús

A csipkerózsa (Rosa canina) termése a csipkebogyó, amelyben sok C-vitamin van. A népgyógyászat meghűléses megbetegedések megelőzésére alkalmazza.

Diófalevél

A közönséges diófa (Juglans regia) leveléből készült teát a népgyógyászati tapasztalatok alapján emésztésjavításra, gyulladáscsökkentésre használhatjuk.

Erdei málnalevél

Az erdei málna (Rubus idaeus) levelét, mint gyógynövényt, a népgyógyászat többek között emésztésjavításra, köszvény esetén alkalmazza.

Erdei szederlevél

Az erdei szeder (Rubus fruticosus) levelét, mint gyógynövényt, a népgyógyászat elsősorban köszvény, cukorbetegség vagy hasmenés esetén alkalmazza.

Fehér fagyöngy

A fehér fagyöngy gyógynövényt (Viscum album) a népgyógyászat leginkább magas vérnyomásra, és a szívműködés támogatására alkalmazza.

Fürtös menta

A fürtös menta (Mentha longifolia) Gyuri bácsi kedvenc gyógynövénye volt. A népgyógyászat főleg epe-és bélpanaszok, megfázásos tünetek kezelésére alkalmazza.

Galagonya virágzó ágvég

A galagonya gyógynövény (Crataegus spp.) legismertebb felhasználási területe a népgyógyászatban a magas vérnyomás és a szív működésének támogatása.

Kisvirágú füzike

A kisvirágú füzike gyógynövény (Epilobium parviflorum) legismertebb felhasználási területe a népgyógyászatban a prosztata és húgyutak egészsége.

Közönséges galaj

A közönséges galaj gyógynövényt (Galium mollugo) a népgyógyászati tapasztalatok alapján a pajzsmirigy egészségének támogatására használhatjuk.

Mezei kakukkfű

A mezei kakukkfű gyógynövény (Thymus serpyllum) legismertebb felhasználási területe a népgyógyászatban az immunrendszer és a légutak védelme.

Mezei katáng

A mezei katáng gyógynövény (Cichorium intybus) legismertebb felhasználási területe a népgyógyászatban az epe- és májműködés támogatása.

Mezei zsurló

A mezei zsurló gyógynövényt (Equisetum arvense) a népgyógyászat elsősorban a veseműködés támogatására alkalmazza.

Nyírfalevél

A közönséges nyírfa (Betula pendula) levelét, mint gyógynövényt, a népgyógyászat elsősorban vizelethajtásra és a vesekőképződés ellen alkalmazza.

Orbáncfű

A közönséges orbáncfű gyógynövény (Hypericum perforatum) legismertebb felhasználási területe a népgyógyászatban a stresszoldás és az immunerősítés.

Szurokfű

A közönséges szurokfű gyógynövényt (Origanum vulgare subsp. vulgare) a népgyógyászat elsősorban légúti panaszok esetén alkalmazza.

Tyúkhúr

A tyúkhúr gyógynövényt (Stellaria media) a népgyógyászat az epe- és májműködés támogatására, a magas koleszterinszint csökkentésére alkalmazza.

Tejoltó galaj

A tejoltó galaj gyógynövényt (Galium verum) a népgyógyászat elsősorban vizelethajtásra, görcsoldásra és a veseműködés támogatására alkalmazza.